ТАРАС ШЕВЧЕНКО З ПОГЛЯДУ ГРУЗИНСЬКИХ ПИСЬМЕННИКІВ: РАДЯНСЬКИЙ КУЛЬТУРНИЙ КОНТЕКСТ
Анотація
В с т у п . У статті розглядаються особливості сприйняття творчості Тараса Шевченка у грузинській радянській культурній дійсності. Грузинські письменники познайомилися з Тарасом Шевченком та зацікавились українським Кобзарем ще за його життя. Його особисто знав Акакія Церетелі, класик грузинської літератури. Тарас Шевченко в різні часи разом зі зміною епохи привертав увагу багатьох грузинських письменників.
Р е з у л ь т а т и . Методологією статті обрано герменевтику та інтерпретацію художнього тексту, також семіотичний аналіз.
В и с н о в к и . Образ Тараса Шевченка сприймається й утверджується грузинськими письменниками не лише як українського автора, а й українського майстра слова, символу, образу/іміджу України.
Список використаних джерел
Баканідзе, О., & Мінашвілі, Л. (2015). Моя Ікона Вітчизна. Видавництво тбіліського державного університету ім. Іване Джавахішвілі
Гапріндашвілі, Н. (2012). Теоретичні основи порівняльного літературознавства. Меридіан.
Гогебашвілі, Я. (1911). Маленька картка про великого поета (N254). Тбілісі: б. в.
Грицик, Л. (2014). Плюралістична парадигма грузинської шевченкознавчої компаративістики. Наукові записки Тернопілького національного педагогічного університету, 40, 324–334.
Грузинські письменники. (1954). Радянська Україна. Держвидав Грузинської РСР.
Лекке, М. (2018). Русско-грузинские литературные связи и наука о них в социальном контексте. Россия-Грузия после империи. Сборник статей (стр. 31–55).
Новое Литературное Обозрение. 4 Псевдонім відомого грузинського поета Георгія Чхеїдзе.
Мчеделадзе, І. (2019). Пострадянські грузинський та український дискурси в контексті постколоніалізму. Тбілісі, б. в.
Хорев, В. (2013). Имагологический аспект культурной памяти. ЮрСаПринт.